Allura Flex Wood LVT Zemin Kaplama

Allura Flex Wood LVT zemin kaplama koleksiyonu, 34 ürün ile büyük bir tasarım özgürlüğü sunar. Koleksiyon, 100×20 cm – 120×20 cm – 150×128 cm XL boyut ve Macar kesim de dahil olmak üzere 4 farklı plank ölçüsü alternatifi içermektedir. Mat yüzeyi sayesinde gerçekçi görünüm sağlar, karakteristik ahşap damarlar kabartma yüzeyi ile birleştiğinde doğal bir görünüm oluşturur.

Allura wood lvt white seagrass 60063 waxed oak 60185 anthracite weathered oak 60387 charcoal solid oak 60185 anthracite weathered oak1

Allura Flex Wood LVT – LVP zemin kaplama koleksiyonu astar yapıştırıcı ile uygulanan yüksek kaliteli, boyutsal olarak stabil, serbest döşenebilir. Astar yapıştırıcı ile uygulanması sayesinde, günümüzün ve yarının zorluklarını zaman kaybını azaltma, zeminlerin yeniden kullanımı ve çevresel etkileri en aza indirme gibi sorunlara yanıt vererek çözer. Allura Flex Wood LVT zemin kaplamaları, tasarım, kalite ve kolay kullanım tutkusuyla üretilmiştir.

 • Allura Flex wood LVT – LVP koleksiyonu ahşap desen alternatiflerinden oluşar.
 • Tessera karo halı ve Flotex karo halı koleksiyonları ile birlikte kullanılıp ek şerite ihtiyaç duymadan, aynı astar yapıştırıcı ile uygulanabilecek geniş bir koleksiyon
 • Allura Flex LVT, yapısındaki cam elyafı ve diğer fonksiyonel katmanları sayesinde çok sağlam bir zemin kaplamasıdır.
 • 0,55 ve 1 mm aşınma tabakası seçeneği, güçlü ve dayanıklı serbest döşenebilir zeminler için mümkün olan en iyi özellikleri sunar.
 • Özel taban yapısı ekstra konfor ve gelişmiş akustik ses indirgeme özelliği sunar.
 • Kolay ve hızlı kurulum, uzun ömürlü performans için sadece astar yapıştırıcı ile uygulama.
 • %100 fatalat içermez, çok düşük iç mekan emisyonu ve %100 yenilenebilir elektrik ile üretim.
 • Tabanda en az %25 geri dönüştürülmüş içerik, çevre üzerindeki etkinin en aza indirilmesi.

Neden Loose Lay LVT Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Loose Lay (Sök-Tak) LVT zemin kaplama özelliğine sahip ürünleri, uygulama ve kullanım bakımından bir çok avantaja sahiptir. Sök-Tak özelliği sayesinde istenildiği zaman, ürün zeminde ayrıştırılabilir. Zarar görmüş plakanın, diğeri ile değiştirilmesi bu sayede daha kolaydır.

Loose lay LVT zemin döşemesi, çizilmelere karşı dayanıklı, ağır kullanım koşullarına karşı dayanıklı, bakımı kolay, yüksek sıvı geçirmezlik ve kurulumu kolay bu döşeme türü birçok avantaja sahiptir. Aşırı dayanıklılık ve düşük bakım ile birleştirilen su geçirmez LVT – LVP kalitesi, hem konut hem de ticari kullanım için ideal döşeme çözümü haline getirir. 

LVT Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler LVT – LVP zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermekte olup, lokal tadilat ve yükseltilmiş döşeme altındaki tesisata müdahale etmek çok kolaydır. 

Allura wood LVT 60353DR7 60353DR5 classic autumn oak

LVT Zemin Kaplama Konfor ve Performans

LVT zemin kaplamaları; ahşap, mermer, taş … gibi diğer döşeme malzemelerinden daha yumuşak bir yüzeye sahiptir. Bu da daha rahat ayak sürkülasyonu, ses azaltma özelliği sağlaması gibi birçok özelliğiyle zeminlerde istenen performansa karşılık vermektedir.

LVT Zemin Kaplama Satın Alınabilirlik

Geleneksel parke ve taş döşeme seçenekleri LVT zemin kaplamasından daha maliyetlidir. Çok düşük bir maliyetle dayanıklı bir zemin kaplama alternatifi arıyorsanız, başka ürün gruplarına bakmanıza gerek yok.

LVT Zemin Kaplama Kalite ve Dayanıklılık Performansı

Gündelik hayat akışında, zeminlerdeki ayak trafiği çok fazladır. Bu nedenle, aksiliklere karşı koruma sağlayan bir döşeme malzemesi seçmek çok önemlidir… LVT Zemin kaplamalarının, bakımı ve temizliği çok kolaydır. Talaş vermez ve neme karşı dayanıklıdır; bu sayede mutfak, banyo dahil birçok zemin alanı için ideal bir seçenek haline gelir.

Karo PVC zemin kaplamaları diğer zemin kaplamalarına göre daha yenilikçi ve estetik kaplama türlerine en iyi örnek zemin kaplamarından biridir. LVT Zemin Kaplaması, dünyada en çok 2. kullanıma sahip, PVC zemin kaplamalarının karo boyutlarında ve bir kısım içerik farklılığı olan zemin kaplamasıdır. Bu Vinil zemin kaplaması doğal ve sentetik polimer malzemelerden üretilmektedir.

LVT Zemin kaplamaları, karo veya plank boyutlarında – şeklinde kullanılan ve oldukça esnek bir zemin malzemesidir. Granit, beton, seramik, mermer ve parke – ahşap  görünümüne sahip olması sebebiyle birçok tasarımcı ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir zemin kaplaması olma özelliğine sahiptir… Kullanım alanları; ofis zeminleri, okul – eğitim kurum zeminleri, mağaza zeminleri, dinlenme alanları, showroom, konferans salonları vb trafik yoğunluğu ve ideal zemin performansı beklenen tüm alanlarda kullanılmaktadır.

Allura wood LVT 60074DR7 60074DR5 black rustic oak

LVT Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

LVT yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır.

Allura Flex Wood LVT Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri
 • Konut Zeminleri

Allura wood lvt white seagrass 60063 waxed oak 60185 anthracite weathered oak 60387 charcoal solid oak 60185 anthracite weathered oak

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

LVT – LVP zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan LVT yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgiler

Ebatlar: 100 x 20 cm – 120 x 20 cm – 150 x 128 cm

Toplam Kalınlık: 5 mm – 4 mm

Aşınmazlık: 1,00mm – 0,55 mm

Toplam Ağırlık: 6550 gr/m2 – 5200 gr/m2

Kullanım sınıflandırması: 23 / 33 / 42

Yangına dayanıklılık: Bfl-s1,L,NCS

Kayma direnci: R10

Ses azaltma – Desibel: 14 dB