AZM Nemrut LVT Zemin Kaplama

AZM Nemrut LVT zemin kaplamaları, ahşap, taş ve beton desenleri ile benzersiz zemin tasarımları yaratmak isteyenlerin için ideal çözümler sunar. ‘Loose Lay‘,’Click LVT‘ ve ‘Dry Back‘ seçenekleri ile uygulama ve alternatif konusunda nitelikli olduğunu ispat etmektedir.

AZM Nemrut LVT ürünleri kurulumu kolay, hızlı, temiz ve sessizdir. Rahat ve canlandırıcı yaşam alanlarını, zahmetsizce uygulamak ve korumak için uygun fiyatlı ve dayanıklı ürünlerimizi seçebilirsiniz. Kendinize özel dekoratif, sıcak ve eğlenceli parke kombinasyonlarınızı oluşturmak için çok çeşitli tasarım alternatiflerinden yararlanabilirsiniz.

LVT ile benzersiz bir sessizlik
İnsan trafiğinin yoğun olduğu okul, hastane, labaratuvar gibi alanlarda işlevsel, diğer mekanlarda seçkin bir sakinlik için AZM Nemrut mükemmel bir çözümdür.

Yanmaya karşı dayanıklı
AZM Nemrut serisinde kullanılan yüksek teknoloji ürünü bileşenler sayesinde farklı ısı derecelerinde yanmalara karşı yüksek dayanım özelliği sağlanmaktadır.

Antibakteriyel özellik
Anti bakteriyel ve uzun süreli dayanıklı yapısı ile AZM Nemrut ürünleri toplu kullanım alanlarında maksimum hijyen ve temizlik ortamı yaratmaktadır.

Yoğun yaya trafiğine uygun
Ortak kullanım alanlarında yoğun baskı ve trafiğe bağlı olarak oluşabilecek aşınma ve zorlanmalara karşı dayanıklı ve estetik çözümler sunmaktadır.

Yerden ısıtma ile uyumlu
Yüksek teknoloji ile üretilen AZM Nemrut serisinde kontrol edilebilir ısı geçirgenliği özelliği ile kamusal alanlarda yerden ısıtma ile uyumlu uygulama modelleri sunmaktadır.

LVT Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler LVT – LVP zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermekte olup, lokal tadilat ve yükseltilmiş döşeme altındaki tesisata müdahale etmek çok kolaydır. 

LVT Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

LVT yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır.

AZM Nemrut LVT Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Konut Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

LVT – LVP zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan LVT yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgiler

Ebatlar 61×61 – 31,5×61 – 22×121 – 17,78×121,92 – 16,9×121,04 cm

Kutu Dryback: 8 karo 61×61 cm (2,976 m2) | Dryback: 17 plank 17,78×121,92 cm (3,685 m2) | LooseLay: 4 karo 61×61 cm (1,488 m2) | LooseLay: 8 plank 17,78×121,92 cm (1,734 m2)

Toplam Kalınlık: 2,5 – 5 mm

Aşınmazlık: 0,55 – 0,70 mm

Toplam Ağırlık: 4,48 – 9,48 kg/m²

Kullanım sınıflandırması: 23 / 33 / 34 / 42 / 43

Yangına dayanıklılık: Bfl-s1

Kayma direnci: DS

Ses azaltma – Desibel: 6 – 8 dB